< >

Обласні змагання з техніки пішохідного туризму в закритому приміщенні серед учнівської молоді 29 листопада 1 грудня 2019 року

Обласні змагання з техніки пішохідного туризму в  закритому приміщенні серед учнівської молоді  29 листопада 1 грудня 2019 року


Підсумком змагального сезону з пішохідного туризму 2019 року в Івано-Франківській області серед школярів стали обласні змагання з техніки пішохідного туризму в закритому приміщенні серед учнівської молоді. Змагання організовані та проведені на базі Богородчанської ЗОШ І-ІІІст. №1 Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, за сприяння департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА, підтримки Федерації спортивного туризму Івано-Франківської області.

Партнерами та меценатами заходу були: Івано-Франківський магазин туристичного спорядження «Горгани» та  магазин «Haskysport».

На урочистому відкритті змагань учасників вітали: Заремба Ростислав Дмитрович – голова смт. Богородчани, Косило Михайло Юрійович – директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Вони  побажали учасникам гідних перемог і гарних вражень від перебування у мальовничому селищі.

В  заході взяли участь 28 команд (140 чол.) від міст та районів області. Програма змагань:

-         змагання на дистанції «Смуга перешкод. (командна)» (ІІІ клас дистанції);

-         змагання на дистанції «Смуга перешкод. (особисто-командна)» (ІІІ клас дистанції).

Головний суддя змагань – спортивний суддя національної категорії  - Гатич Іван Дмитрович.

         Результати обласних змагань:

-         І-ше місце –команда школярів Богородчанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Богородчанської районної ради;

-         ІІ-ге місце – команда Саджавської ЗОШ І-ІІІст. Богородчанської районної ради;

-         ІІІ-тє місце – команда ЛОЦКЕТУМ. 

Команди-призери та їх учасники, тренери нагороджені грамотамидепартаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА та дипломами Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, медалями.

Призери також нагороджені цінними подарунками, які надали наші партнери – магазин туристичного спорядження «Горгани» та  магазин «Haskysport».

Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді щиро дякує всім організаторам, партнерам та меценатам масового спортивно-туристського заходу з учнівською молоддю Прикарпаття. 

DSC_3818_1

74432632_10218413943472176_8098299104490160128_o

DSC_3792_1

DSC_3794(1)

DSC_3801_1
DSC_3805_1

DSC_3811_1
DSC_3818_1DSC_3815_1

Про нас

фото

КОСИЛО

Михайло Юрійович

 

Директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Народився 4 вересня 1955 року у с. Заріччя Надвірнянського району Івано-Франківської області. Закінчив Івано-Франківський державний педагогічний інститут ім. В. Стефаника, Тернопільську академію народного господарства, аспірантуру за спеціальністю «Загальна педагогіка та історія педагогіки» Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника. Загальний трудовий стаж 46 років в тому числі педагогічної праці 40 років. Заслужений працівник освіти України, Почесний краєзнавець України, Почесний працівник туризму України.

У 2017 р. здобув науковий ступінь доктора філософії, кандидата педагогічних наук захистивши дисертаційне дослідження на тему «Розвиток туристсько-краєзнавчої роботи у позашкільних навчальних закладах України (друга половина ХХ – початок ХХІ століття)».

Громадська діяльність: Михайло Косило заступник голови секції «Дошкільна та позашкільна освіта» Комітету з Державної премії України в галузі освіти при Президентові України; голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України; член президії Національної спілки краєзнавців України; президент Федерації спортивного туризму Івано-Франківської області; голова обласного відділення Міжнародної асоціації позашкільної освіти.

Нагороди: орден «За заслуги» ІІІ ступеня, орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня, Грамота Верховної Ради України, Подяка Прем’єр-Міністра України, знак Міністерства освіти і науки України «Софія Русова». Лауреат премій ім. Д.Яворницького, ім. академіка П.Тронька Національної спілки краєзнавців України, обласних педагогічних премій ім. М.Стельмаховича, ім. І.Косика.  

 

                                                                                                                                                                       Центр і сьогодення

ОДЦТКУМ

Задоволення освітніх потреб вихованців і слухачів з туризму і краєзнавства, які не забезпечуються іншими складовими структури безперервної освіти, допомога у професійному самовираженні і творчій самореалізації, надання додаткової освіти школярам, спрямованої на здобуття знань, умінь і навичок, глибоке і всестороннє пізнання рідного краю за допомогою гурткової роботи, національно-патріотичне виховання юнаків і дівчат через формування в них почуттів любові до рідної землі, поваги і шани до народних звичаїв, традицій та національних цінностей українського народу засобами туризму і краєзнавства.         

  Облдержцентр туризму і краєзнавства учнівської молоді проводить туристсько-краєзнавчі змагання з різних видів туризму, конференції, екскурсії, мандрівки, походи, експедиції, організовує змістовне дозвілля та оздоровлення юнаків і дівчат.  Координує туристсько-краєзнавчу роботу в навчальних закладах області.

 

Зміст діяльності закладу

– організація та забезпечення змістовної навчально-виховної роботи туристсько-краєзнавчих гуртків центру;

– надання методичної допомоги керівникам гуртків; – організація пішохідних та автобусних екскурсій для школярів області та України;

– організація відпочинку учнівської та студентської молоді на туристичних базах центру;

– залучення юнаків і дівчат до пошуково-експедиційної діяльності за завданнями Всеукраїнських та місцевих краєзнавчих експедицій,

-організація обласних краєзнавчих конференцій та «круглих столів» для учнів та педагогів;

– організація краєзнавчо-оздоровчих таборів для переможців туристсько-краєзнавчих конкурсів та експедицій; організація обласних змагань, зльотів, турнірів з різних видів туризму, категорійних та ступеневих походів, масових сходжень школярів на вершини Українських Карпат;

– організація та проведення обласних курсів та семінарів для педагогічних працівників з питань туристсько-краєзнавчої роботи;

– підготовка команд юних туристів, краєзнавців та педагогічних працівників для участі у Всеукраїнських заходах;

– надання інформаційно-методичної допомоги та практичної допомоги управлінням, відділам освіти міськвиконкомів та райдержадміністрацій, позашкільним та загальноосвітнім навчальним закладам області з питань:

- туристсько-краєзнавчої роботи;

- реєстрації та перереєстрації музеїв, створених при навчальних закладах області;

- вивчення і поширення кращого досвіду педагогічних колективів та педагогів з питань туристсько-краєзнавчої роботи;

- підготовці та перепідготовці туристсько-краєзнавчих кадрів і активу

ЗМІ про нас