< >

Обласний семінар керівників гуртків та туристських організаторів шкіл «Новації в туристсько-краєзнавчому та національно-патріотичному напрямах позашкільної освіти»

26  жовтня 2021 року в режимі онлайн Івано-Франківським облдержцентром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено обласний семінар керівників гуртків та туристських організаторів шкіл «Новації в туристсько-краєзнавчому та національно-патріотичному напрямах позашкільної освіти», в якому взяли участь 47  педагогів області.

        Відкрив семінар та розповів про національно-патріотичне виховання засобами туристсько-краєзнавчої діяльності, а також окреслив питання позашкільної освіти в  Україні,  директор ОДЦТКУМ, Заслужений працівник освіти України, доктор філософії  Михайло Косило.

         Низка  конкретних пропозицій щодо вдосконалення діяльності дитячих творчих об’єднань, створення сучасного освітнього середовища, організації краєзнавчої, пошуково-дослідницької та спортивно-туристської діяльності  прозвучали у виступах заступників директора Галини Маловічко   та Степана Шпарика, завідувачів філій Марії Паранюк та Михайла Мороза .

Про організаційно-педагогічні умови формування системи національно-патріотичного виховання в закладах освіти,  використання інноваційних форм і засобів в освітній діяльності наголосив завідувач відділу  Дмитро Вороневич.

Важливість музейної педагогіки у вихованні та навчанні  дітей, майстерність екскурсовода, методика організації та проведення екскурсій прозвучали у виступі Оксани Романів, заступника  Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

Під час підведення підсумків семінару обговорили питання щодо  подальшого удосконалення змісту, форм та засобів освітньо-виховної діяльності з учнівською та студентською молоддю.

111

222