< >

До річниці Тараса Григоровича Шевченка

f

«Він був сином мужика – і став володарем у царстві духа. 

Він був кріпаком – і став велетнем у царстві людської культури»

Іван Франко

 

9 березня –  відзначення 207 річниці від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Григоровича Шевченка – апостола  правди і свободи, нескореного  борця за волю України.

Вихованці дитячих творчих об'єднань Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді під керівництвом педагогів взяли участь у  заходах «Вічне слово Кобзаря», які висвітлювалися на  сайтах та сторінках філій у соціальних мережах.

Вихованці гуртків ОДЦТКУМ брали участь у Шевченківських читаннях біля пам'ятників Великому Кобзарю, про що були підготовлені відеоролики та відеопрезентації.

Проведено ряд практичних онлай-занять, організовано челенджі, підготовлено відеофільми, мультимедійні проекти, тематичні конкурсні есе

-   «#ХайЛинеСловоКобзаря»

-  «Україна – це Шевченко. Шевченко – це Україна!»

- «Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря»

- «Поки б'ються серця людей, звучатиме і голос Шевченка»,

- «Крізь віки і покоління звучать Шевченкові слова»

Юні краєзнавці Богородчанської філії взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «#ТГШ207: Таємниця генія Шевченка», під час якого близько пів сотні здобувачів освіти здійснили захоплюючу подорож біографією та творчістю Тараса Григоровича. Учасники конкурсу відзначені  дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів та   іменними  сертифікати.

Паранюк М.В  з гуртківцями  здійснила Мандрівку Шевченковими місцями України. Екскурсійними об’єктами стала батьківщина поета – Моринці, с. Бубнище (маєток Енгельгардтів), музей Шевченка, також місто Канів пов’язане з пам’яттю великого мислителя. Гуртківці переконалися, що хоч у самій Україні геній прожив 14,5 років, але за цей час відвідав більше сотні сіл та міст України. Учасники мандрівки не залишилися байдужими до його величного духу. Кожен із них був натхненний творчістю Великого Кобзаря, його незламним прагненням до свободи та кращого життя.

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Галицької філії центру(кер.Доронюк Л.Б.)  взяли участь в онлайн-фото марафоні «Скульптурна шевченкіана Рогатинщини» .

       Тарасові слова будять в серцях нові думки, що переростають в силу морального обов’язку, що дає задоволення і спокій на душі!

bh

mm

nbh