< >

Всеукраїнський День краєзнавства

Всеукраїнський День краєзнавства

Івано-Франківська обласна організація національної Спілки краєзнавців України, Івано-Франківський обласний державний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді вітають усіх, для кого справа дослідження рідного краю, відповідальність за збереження та примноження історико-культурних надбань стала справжнім викликом  і призначення життя, із Всеукраїнським Днем краєзнавства.

Краєзнавство об'єднує людей різного віку, професій і уподобань, відіграє важливу роль у формуванні громадянської, національно-патріотичної позиції суспільства, духовного збагачення молодого покоління.

         Зичимо літописцям рідного краю здоров'я, щастя та наснаги для створення яскравих сторінок історії Прикарпаття та Української Держави!

Обласні змагання «Пам’яті ветеранів туризму» серед учнівської молоді

Обласні змагання «Пам’яті ветеранів туризму»  серед учнівської молоді

З 15 по 19 травня 2024 року у мальовничому селищі Вигода Калуського району відбулися обласні змагання «Пам’яті ветеранів туризму» серед учнівської молоді.

Організаторами заходу є  департамент освіти і науки облдержадміністрації, Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді та Федерація спортивного туризму Івано-Франківської області.

На урочистому відкритті змагань учасників привітали: селищний голова Вигодської  територіальноїгромади – Мацалак Микола Миколайович, керівник відділу освіти, молоді та спорту Вигодської селищної ради – Олійник Віталій Васильович та заступник директора Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді – Шпарик Степан Геннадійович.

 Головний суддя змагань – Мороз Михайло Васильович, спортивний суддя національної  категорії.

У змаганнях  взяли участь 11 команд від територіальних громад нашої області (88 юних спортсменів - туристів).

Учасники змагалися на дистанціях трьох видів: «Крос-похід» (дистанція ІІІ-го класу), «Смуга перешкод» (дистанція ІІІ-го класу) та «Смуга перешкод. (Зв’язки)» (дистанція ІІ-го класу).

Призерами  обласних змагань «Пам’яті ветеранів туризму» серед учнівської молоді стали:

На дистанції «Смуга перешкод. Зв’язки»

І місце – команда Вигодської територіальної громади;

ІІ місце – команда Центру позашкільної освіти Коломийської міської ради;

ІІІ місце – команда Рогатинського ліцею «Гімназія імені Володимира Великого» Рогатинської міської ради.

На дистанції «Смуга перешкод»

І місце – команда Центру позашкільної освіти Коломийської міської ради;

ІІ місце – команда Угринівського ліцею Угринівської сільської ради;

ІІІ місце – команда Вигодської територіальної громади.

На дистанції «Крос-похід»

І місце – команда Вигодської територіальної громади;

ІІ місце – команда Угринівського ліцею Угринівської сільської ради;

ІІІ місце – команда Рогатинського ліцею «Гімназія імені Володимира Великого» Рогатинської міської ради .

В комплексному заліку призерами стали

І місце – команда Вигодської територіальної громади (керівник – Ростислав Мороз);

ІІ місце – команда Угринівського ліцею Угринівської сільської ради (керівник – Андрій Лотоцький);

ІІІ місце – команда Центру позашкільної освіти Коломийської міської ради (керівник – Дутчак Яна).

Команди-призери комплексного заліку та їх керівники нагороджені медалями та грамотами департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Команди та їхні учасники - призери на дистанціях нагороджені грамотами Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та цінними призами від спонсорів та меценатів заходу.

Слова вдячності меценатам та спонсорам, котрі в теперішній скрутний час підтримують дитячо-юнацький спортивний туризм цінними подарунками, а саме: магазину туристичного спорядження «Горгани» та торговій марці «Їдло». 

photo_5355274406919788361_y

photo_5357317651711514600_y

photo_5357317651711514583_y

photo_5357317651711514586_y

изображение_viber_2024-05-20_11-13-16-167
Міжнародні змагання з туризму «Кубок Жигунас 2024»

Міжнародні змагання з туризму «Кубок Жигунас 2024»

В рамках співробітництва між Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді та Агенством неформальної освіти Республіки Литва, команда Івано-Франківської області брала участь в  Міжнародних змаганнях з пішохідного туризму серед школярів та молоді «Кубок Жигунас - 2024»,  які проводилися з 10 по 12 травня  2024 року в Тракайському районі.

В змаганнях взяли участь команди з Литви, Латвії та України.

Нашу область представляли вихованці гуртків Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді  які працюють при Богородчанському ліцеї №1, Саджавському ліцеї Богородчанської селищної ради та Хімчинському ліцеї «Інтелект» Рожнівської сільської ради. 

изображение_viber_2024-05-13_11-21-58-955

изображение_viber_2024-05-13_11-21-56-936

изображение_viber_2024-05-13_11-21-58-955


Курси підвищення кваліфікації методистів та керівників гуртків (туристсько-краєзнавчий, національний та військово-патріотичний напрями) закладів позашкільної освіти

Курси  підвищення кваліфікації методистів та керівників гуртків (туристсько-краєзнавчий, національний та військово-патріотичний напрями) закладів позашкільної освіти

З 7 по 16 травня 2024 року на базі Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти проводились курси підвищення кваліфікації методистів та керівників гуртків закладів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого, національного та військово-патріотичного напрямів.

Пройшли курсову перепідготовку 19 педагогічних працівників позашкільних закладів освіти області. Відповідно до навчально-тематичного плану для слухачів проведено навчання з восьми навчальних модулів, зокрема:

-         Нормативно-правова база позашкільної освіти

-         Методика проведення гурткової роботи

-         Методика підготовки до Всеукраїнських фахових конкурсів

-         Краєзнавча та пошуково-дослідницька робота

-         Методика екскурсійно-краєзнавчої роботи

-          Музейна педагогіка в закладі освіти

-         Методика проведення масових туристсько-краєзнавчих заходів: змагань, зльотів, сходжень

-         Методика проведення спортивних туристських походів

У ході навчання лектори ознайомили слухачів курсів з нормативною базою позашкільної освіти ,  поділилися практикою організації та проведення позашкільної діяльності з туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів.

За  період навчання проведено практичні заняття  Так, 10 травня  учасники курсів підвищення кваліфікації брали участь в проведенні шостих обласних змагань з велосипедного туризму серед учнівської молоді. Ознайомилися з методикою організації та проведення змагань, складанням дистанцій «Фігурне водіння велосипеда», «Велокрос», «Тріал», роботою суддівської колегії.

За час навчання педагоги відвідали музей історії Церкви імені Григорія Хомишина у Богородчанах , який розміщується у колишній резиденції єпископа. Ознайомилися  з матеріалами життя і діяльності відомих  діячів церкви Андрія Шептицького, Григорія Хомишина, Івана Лятишевського, Семеона Лукача, Олексія Заклинського,  а також з церковними речами, старовинними іконами. Екскурсовод музею п. Віра Кочкодан ознайомила позашкільників з методикою організації роботи музею, особливостями створення та зберігання музейних фондів.

Завершились курси тематичною дискусією з пошуку інноваційних методів та форм роботи для творчого, інтелектуального, фізичного, духовного розвитку дітей  засобами туристсько-краєзнавчої діяльності, формування національно-патріотичних почуттів, яку провели Оксана Марковецька – методист лабораторії національно патріотичного виховання ІФОІППО та Галина Гафійчук -  старший викладач кафедри теорії і методики навчання  ІФОІППО.

 зображення_viber_2024-05-09_10-46-18-995

зображення_viber_2024-05-20_09-07-38-963

зображення_viber_2024-05-20_09-07-39-291

 

Обласні змагання з велосипедного туризму серед учнівської молоді

Обласні змагання з велосипедного туризму  серед учнівської молоді

10 травня 2024 року в смт. Богородчани були проведені 6-ті обласні змагання з велосипедного туризму серед учнівської молоді.

Захід проводився Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді за сприяння департаменту освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації та Федерації спортивного туризму Івано-Франківської області.

Головний суддя змагань – спортивний суддя другої категорії Багрій Роман Іванович.

В  змаганнях взяли участь більше двох десятків юних спортсменів від закладів освіти нашої області. Новизною цьогорічних змагань було те що вперше проводився особисто-командний залік серед учасників.

Програма змагань:

-         змагання на дистанції «Фігурне водіння велосипеда» (ІІ клас дистанції);

-         змагання на дистанції «Велокрос» (ІІ клас дистанції);

-         Змагання на дистанції «Тріал».

         Результати змагань в комплексному заліку:

-         І-ше місце – команда Богородчанського ліцею №2 Богородчанської селищної ради;

-         ІІ-ге місце – команда Богородчанської територіальної громади

-         ІІІ-тє місце – команда Підгайчиківського ліцею Підгайчиківської сільської ради.  

изображение_viber_2024-05-13_15-28-10-047

изображение_viber_2024-05-13_15-28-10-137