< >

Історико-краєзнавча діяльність у закладах освіти: проблеми і перспективи22 квітня 2021року на базі Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Історико-краєзнавча діяльність у закладах освіти: проблеми і перспективи».

Онлайн-захід розпочався з реєстрації учасників та гостей на платформі GoogleMeet. Співорганізаторами конференції виступили:Міністерство освіти і науки України, Національна спілка краєзнавців України, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Івано-Франківська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Факультет історії, політології і міжнародних відносин, Кафедра історії України і методики викладання історії, Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді

Робота конференції розпочалася зі вступного слова Ігоря Євгеновича Цепенди, доктора політичних наук, професора, ректора ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Учасників конференції вітали:Гаврилюк Ігор Олегович – заступник директора, начальник управління освіти і науки департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, Косило Михайло Юрійович – кандидат педагогічних наук, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Райківський Ігор Ярославович – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України і методики викладання історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

 

В рамках роботи пленарного й секційних засідань з доповідями виступили близько 50 учасників.

Руслана Вікторівна Маньковська, доктор історичних наук, доцент, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України у своїй доповіді «Музейна педагогіка в освітньо-виховному просторі України» наголосила на усвідомленні й реалізації музейної педагогіки  у закладах освіти.

Дмитро Григорович Омельченко – заступник директора з навчально-виховної роботи Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді  у своїй доповіді «Форми та засоби організації краєзнавчо-дослідницької роботи у закладах освіти» ознайомив присутніх з  експедиціями, акціями та конкурсами,які проводяться Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

  Ярослав Іванович Треф’як– кандидат педагогічних наук, доцент під час свого виступу розповів про Методику використання краєзнавчих матеріалів на уроках історії та в позакласній роботі.

Загалом,робота конференціївідбувалась за такими напрямами (секціями):

–        Інноваційні підходи до історичного краєзнавства у різних ланках (складниках) освіти: загальній середній, позашкільній, спеціальній, професійно-технічній, післядипломній, фаховій передвищій, вищій освіті.

–        Організація та проведення науково-дослідницької, пошуково-краєзнавчої діяльності у закладах освіти.

–        Музей закладу освіти як платформа краєзнавчих досліджень в контексті Нової української школи.

–        Освітній процес з історичного краєзнавства та концептуальні засади Нової української школи.

–        Краєзнавство як дійовий засіб патріотичного виховання.

У підсумку роботи конференції були прийняті рекомендації щодо перспектив розвитку історико-краєзнавчої діяльності у закладах освіти в Україні. За матеріалами конференції планується видання наукового збірника.


2.1-1-scaled-1370x770

Безымянный

Безымянный1

Безымянный12