< >

День пам’яті жертв Голодомору

День пам’яті жертв Голодомору

Щорічно у четверту суботу листопада в Україні проходять заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Це страшна трагедія в історії нашої держави, він забрав мільйони людей. Щоб не повторювалися такі події, ми маємо знати та пам’ятати про них. З цієї нагоди на базі Богородчанської філії були проведені тематичні заходи та проведено загальноукраїнську акцію «Засвіти свічку».

27 листопада 2021 р. в Яблунському освітньому закладі задля вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій було проведено інформаційно-просвітницький захід «Україна пам'ятає, світ визнає», до якого долучилися вихованці гуртка  «Географічне краєзнавство». Завдяки якомувихованці відчули страждання,  біль і страх учасників подій.

До дняпам’яті жертв Голодомору  гуртківці «Історичне краєзнавство» при Манявському ліцеї стали учасниками годинипам’яті «Трагічні сторінки історії». Заняття було проведено у шкільній бібліотеці. Вихованці ознайомилися із книжковою виставкою, яка діє в шкільній бібліотеці з даної тематики, вчилися складати бібліографічний опис літератури. Учнівська молодь дізналася про причини і наслідки цієї трагедії.

Із нагоди відзначення пам’ятної  для українського народу дати в Раковецькій гімназії гуртківці географічного краєзнавства відвідали  виставку «Події, що змінили долю…». Вихованці разом із завідувачкою бібліотеки  Мельник Н.М.,  прочитали та проаналізували уривки зроману-хроніки «Марія» У. Самчука, завдяки якому поглибили знання щодо жахливої трагедії та з глибоким сумом сприйняли почуту інформацію.

Для вихованців гуртка «Географічне краєзнавство» при Марківському ліцеї було проведене тематичне заняття, на якому гуртківці пригадали передумови та події 1932-33 рр., переглянули спогади тих, хто пережив геноцид. Врезультаті заняття вихованці створили відеоролик і вшанували пам'ять жертв голодоморів хвилиною мовчання.

aw