< >

Міжрегіональні геолого-краєзнавчі змагання учнівської молоді «Юний геолог». 27-29 жовтня 2022 року

Міжрегіональні геолого-краєзнавчі змагання учнівської молоді «Юний геолог».  27-29 жовтня 2022 року

 Організаторами заходу були Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно з комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради.

​У змаганнях взяла участь 21 команда із семи областей України – Івано-Франківської, Запорізької, Сумської, Харківської, Полтавської, Житомирської, Дніпропетровської.

Прикарпаття було представлене командою гуртківців Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді «ГеоДжурів» яка працює на базі Джурівському ліцею під керівництвом Чобана Романа Дмитровича. Склад команди: Чепига Валентин, Петрук Владислав, Захарія Юля, Скавуляк Валерія, Гумен Христина, Кіф'як Діана, Гайдамака Поліна, Олексюк Діана.

​​Першого дня відбулося відкриття, представлення команд та конкурс-захист "Геологічна пам'ятка мого краю". Із захопленням гуртківці слухали розповіді усіх команд про себе та свою роботу. Візитка команди «ГеоДжурів», яку у вигляді відеоролика уклала Христина Гумен, дуже сподобалося журі і отримала в кінцевому підсумку І місце.

​Про нові палеонтологічні знахідки наших гуртківців – викопні сліди організмів на території пам’ятки «Добротівські відслонення» доповів Петрук Владислав. Його презентація, аргументовані висновки про результати пошуково-дослідницької роботи, ґрунтовні відповіді на запитання журі оцінені значною кількістю балів і у цьому виді змагань отримано також І місце.

​Другий день змагань був ще більш насиченим. Команди ознайомилися із майстер класами вчених геологів, які розповіли про особливості визначення мінералів та гірських порід, роботу на ґрунтовому розрізі, визначення кислотності і механічного складу ґрунту, охорону геологічних пам’яток в Україні та інші теми.

​ У конкурсі "Геологи розповідають, геологи запитують" учасники команд в відповідали на запитання вчених-геологів. В цьому конкурсі вихованці з Прикарпаття вибороли ІІІ місце.

​Одним з найважливіших видів змагань була вікторина "Юні знавці геології», в якій команда «ГеоДжурів» посіла ІІ місце. ​

​Третій день – закриття змагань та оголошення переможців. У підсумку юні геологи з Івано-Франківщини зайняли ІІ загальнокомандне місце. 

313401429_807035570652349_1573312611072223625_n