< >

Курси підвищення кваліфікації методистів та керівників гуртків закладів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого, національного та військово-патріотичного напрямів

Курси підвищення кваліфікації методистів та керівників гуртків закладів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого, національного та військово-патріотичного напрямів

З 13 по 23 березня 2023 року на базі Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти проводились курси підвищення кваліфікації методистів та керівників гуртків закладів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого, національного та військово-патріотичного напрямів.

Пройшли курсову перепідготовку 25  педагогічних працівників закладів позашкільної закладів освіти області. Відповідно до навчально-тематичного плану для слухачів проведено навчання з восьми навчальних модулів, зокрема:

- Нормативно-правові документи

- Методика проведення гурткової роботи

-  Методика підготовки до Всеукраїнських фахових конкурсів

- Краєзнавча та пошуково-дослідницька робота

- Методика екскурсійно-краєзнавчої роботи

- Музейна педагогіка в закладі освіти

-  Методика проведення масових туристсько-краєзнавчих заходів: змагань, зльотів, сходжень

-  Методика проведення спортивних туристських походів.

За  період навчання проведено практичні заняття на базі закладів освіти Калущини та Богородчанщини.

Так, 15 березня проведено практичні заняття на базі Верхнянського ліцею Верхнянської ТГ Калуського району, під час яких керівник гуртка  «Козацько-лицарського виховання «Джура»»  ІФОДЦТКУМ Височан Ігор Васильович  продемонстрував із своїми вихованцями елементи змагань за програмою Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»): розкладання намету, надання першої долікарської допомоги, збирання/розбирання автомата, «впоряд». Керівник гуртка «Етнографічне краєзнавство» Бохінська Ірина Володимирівна провела презентацію діяльності гуртка, краєзнавчі студії з учасниками курсів.

     П’єх Ольга Іванівна – методист ІФОДЦТКУМ організувала та провела зустріч педагогів з начальником відділу освіти Верхнянської територіальної громади Климишиним  Іваном Івановичем та директором Верхнянського ліцею Прокопів Світланою Василівною. Курсанти продовжили практичну роботу на базі меморіального музею «Калуська в’язниця» та історико-меморіального музею Степана Бандери в с. Старий Угринів.

21 березня організовано практичні заняття на Богородчанщині, а саме: продемонстровано роботу «Велосипедний туризм» (керівник Багрій Роман Іванович), що працює на базі  Богородчанського ліцею № 2 , під час якого гуртківці презентували свої  досягнення з фігурного водіння на  велосипеді.

Про особливості освітнього процесу та зокрема спортивні здобутки слухачам розповів директор Богородчанського  ліцею  № 2 Володимир Яслик, зазначивши, що подібні заходи  варто відновлювати з урахуванням безпекової ситуації, адже це одна з форм обміну досвідом та самоосвіти, а отже, самовдосконалення.

У приміщенні Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря вихованцями гуртка «Історичне краєзнавство» ІФОДЦТКУМ, що діє на базі Манявського ліцею під керівництвом  Паранюк Марії Василівни відтворено звичаї та традиції святкування Великодніх свят. Захід розпочався  із візитівки, у якій вихованці представили своє рідне село. Також  проведена Марією Василівною екскурсія монастирем, під час якої вона ознайомила присутніх з історією, архітектурою, особливостями чернечого життя, мистецтвом монастиря та видатними історичними діячами, які залишили свій слід у Манявській святині.

Вихованці центру  підготували повідомлення про особливості святкувань Великодня в нашому краї, представили фрагменти народних обрядів та великодніх розваг молоді.     

Особливий інтерес педагогів викликав майстер-клас з писанкарства під керівництвом знаної майстрині Неголюк Лесі Ярославівни. Кожен з присутніх власноруч виготовив писанку і долучився до створення композиції «Писанка перемоги».

Завершились курси тематичною дискусією з пошуку інноваційних методів та форм роботи для творчого, інтелектуального, фізичного, духовного розвитку дітей  засобами туристсько-краєзнавчої діяльності, формування національно-патріотичних почуттів, яку провели Оксана Марковецька – методист лабораторії національно патріотичного виховання ІФОІППО та Галина Гафійчук -  старший викладач кафедри теорії і методики навчання  ІФОІППО.

зображення_viber_2023-03-13_12-58-27-320

зображення_viber_2023-03-15_18-47-31-019

зображення_viber_2023-03-21_20-05-48-260