< >

Вручення премії імені Євгена Паранюка у галузі краєзнавства

Вручення премії імені Євгена Паранюка у галузі краєзнавства

В актовій залі Хмелівської гімназії відбулося урочисте відзначення нових лавреатів обласної краєзнавчої премії імені Євгена Паранюка. Його родина стала фундатором цієї премії, призначеної, відповідно до положення, для краєзнавців-ветеранів. Заснували цю нагороду  у 2016-му обласна організація НСКУ. Її голова Михайло Косило разом з колишньою вчителькою Хмелівської школи, небогою Євгена Паранюка Стефанією Дем'янів, вручили премію його імені. Цьогорічними лавреатами стали члени НСКУ:

Марія Іванівна Боєчко із с. Ковалівка – освітянка, номінована титулом «Українська мадонна», упорядниця збірки фольклору й авторка п'яти книжок віршів, засновниця альманаху «Джерельні дзвони»;

Дмитро Михайлович Скільський уродженець Нижнього Березова Косівського району, нині житель Тернополя, кандидат педагогічних наук, автор багатьох статей, надрукованих в українських та закордонних наукових журналах, збірниках матеріалів про декоративно-вжиткове мистецтво Прикарпаття, та навчального посібника «Вивчення художньої обробки деревини в школі: розвиток творчих здібностей учнів»;

Іван Михайлович Карп’як який разом з учнями зібрав багатющий матеріал і завдяки якому було відкрито в школі с. Бортники на Тлумаччині громадський історико-краєзнавчий музей, що став відомим на всю Україну – у шести його залах виставлено близько 5 тис. експонатів.

Їхнім довірителям передано дипломи, медалі, цінні подарунки та грошові кошти (200$ кожному).

Виголосили слово про Євгена Паранюка директорка Хмелівської гімназії Надія Загірняк, гості з обласного центру – голова ОО НСПУ Євген Баран, письменник і журналіст, заступник голови Івано-Франківської міської «Просвіти» Іван Гаврилович, поетка Леся Ґеник, доктор філософських наук, професор ІФНТУНГ Володимир Сабадуха, прочитала вірш, який присвятила своєму односельцю Євгенові Паранюку, вчителька Оксана Олексій. Також модератор заходу Василь Бабій, він же є й редактором краєзнавчого і літературно-мистецького альманаху «Хмелліт», презентував 11-й номер цього видання з низкою публікацій до 100 літнього ювілею славного уродженця Хмелівки.

27 червня виповнилося 100 років від дня народження Євгена Паранюка. Тож, щоб вшанувати його ювілей, приїхала до Хмелівки група прикарпатських краєзнавців, просвітян, письменників. Помолилися на цвинтарі, де він похований, за упокій душі уродженця цього села, котрий знав і спілкувався з багатьма відомими діячами української діаспори й водночас був членом обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Побували в збудованій ще 1921 року сільській школі (нині іменованій гімназією), де навчався Є. Паранюк і де під час своїх приїздів до рідного краю часто бував як гість педагогів та учнів, її меценат. Відвідали кімнату-музей історії с. Хмелівки, створену з ініціативи вчителя цієї гімназії, письменника, краєзнавця, просвітянина Василя Бабія і відкриту якраз в рамках заходу, приуроченого до 100-річчя Є. Паранюка, – йому, певна річ, присвячено один із розділів експозиції. Ознайомилися також з експонатами кімнати-музею збудованої 1931 року сільської церкви Введення Пресвятої Богородиці в храм Господній. 

_DSC9444_1

_DSC9406_1

_DSC9450_1

354242319_1445160466232600_9131641079954650074_n

_DSC9455_1