< >

ІВАНО-ФРАНКІВЩИНА ТА ШЕВЧЕНКО

9 березня 2024 року виповнюється 210 років від дня народження геніального поета, художника і мислителя Тараса Григоровича Шевченка,  постать якого в українському літературно-мистецькому та суспільно-політичному житті є надзвичайно важливою. Адже він – не тільки творець поезії, а й пробуджувач української національної свідомості.

Прикарпаття славне багатьма історико-культурними традиціями. Чільне місце тут займає вшанування генія і Пророка українського народу - Тараса Григоровича Шевченка. У всьому світі великого Кобзаря шанують, а на Івано-Франківщині по особливому.

В області була проведена масштабна пошуково-дослідницька робота,  яка широко висвітлена у спільному виданні Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та обласної організації Національної спілки краєзнавців України «Пам'ятники Кобзареві на Прикарпатті», ілюстрований довідник пам’ятників та пам’ятних знаків Шевченку Т.Г. на теренах нашого краю (Автори: Михайло Косило, Богдан Гаврилів).

Проведений порівняльний аналіз дав можливість зробити висновок про найбільшу кількість пам’ятників у одній області, а саме на Івано-Франківщині. Відповідне звернення до Національного реєстру рекордів України отримало позитивний відгук.

30 грудня 2014 року у Музеї народної шани Тараса Шевченка в приміщенні обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка відбулася реєстрація у категорії «Мистецтво» Національного рекорду України «Найбільша кількість пам’ятників Тарасу Григоровичу Шевченку в одній області».

На даний час в межах області є 217 пам’ятників і пам’ятних знаків Кобзареві. Жодна адміністративна одиниця в Україні не має такого числа пам’ятників Тарасові Григоровичу Шевченку.

шевченко

rekord