< >

Х Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід»

Х Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід»

Гуртківці Долинської філії обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді під керівництвом Штень Тетяни Олександрівни взяли участь в Х Всеукраїнській філософській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід». Вона відбувалася в м. Харкові протягом 20-22 січня 2016 р.  Це вже традиційна конференція, яку проводять Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді та комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів» спільно з філософським факультетом Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Враженнями та незабутніми спогадами від поїздки та конференції поділилась Штень Марія:

«Поїзд то летів стрілою, то стишував хід, то монотонно постукував на стиках рейок. За вікном біліли засніжені поля, виринали ліски, видолинки, незнайомі села. Я вперше так далеко їхала від дому, в інший кінець нашої країни – Харків. Раділа і хвилювалась. Перед поїздкою шукала інформацію про це незнайоме мені місто. Дізналась, що Харків друге за кількістю мешканців місто на Україні. А також – це місто мрій та надій молодих студентів. Тут вчаться хлопці і дівчата з різних країн.

Я очікувала побачити щось красиве і незвичайне – не помилилась.   Харківський вокзал: красиві декорації, найбільший самовар в центрі вокзалу. Місто зачарувало великою кількістю архітектурних пам’яток, соборів, монументів. На площі Архітекторів можна побачити міні-копії "Семи чудес Харкова": Пам'ятник Тарасу Шевченку, фонтан «Дзеркальний струмінь», Покровський, Благовіщенський, Успенський собори, Держпром (Будинок державної промисловості), житловий будинок зі шпилем. Вечірній Харків вабив мене каскадами гірлянд, величчю храмів, довкола яких півколом  ясніло та струменіло світло. Першого дня нас радо зустріли в університеті імені В.Н. Каразіна. Тут відбувалося відкриття і сама конференція. Також ми мали змогу побувати у музеях археології та історії, де екскурсію проводили найкращі студенти  університету. Попри все, яскраві враження справила на мене саме конференція. Учнівська конференція висвітлювалаширокий спектр проблем: від проблем війни і миру до вивчення спадщини видатного мандрівника – філософа Григорія Сковороди, від дослідження ремесел, обрядів до вивчення малюнків видатних художників. Я вибрала етнографію. Моя робота під назвою «Народна іграшка – релікт культу засіб виховання і об’єкт творчості». І дослідити я повинна була не тільки народну іграшку свого краю, а й вплив іграшки на світосприйняття дитини, її психологічний розвиток та формування характеру в майбутньому. Чому я обрала саме цю тему? Тому, що , на мою думку, народна іграшка є ниточкою в руках дитини, яка з'єднує її з історією Батьківщини. Іграшка – це засіб виховання дитини, зрештою, ідеологія. Без неї патріотів не виростити. Не буде патріотів – не буде Держави!

Мою роботу високо оцінило почесне журі, нагородивши грамотою за участь в конференції і дипломом за кращу доповідь в секції «Етнографічні особливості нашого краю». Диплом вручив декан філософського факультету Харківського університету імені В. Н. Каразіна, доктор філософських наук, професор І. В. Карпенко.

Кожна молода людина ставить перед собою важливі питання буття: «Хто я в цьому світі?», «Як знайти свій шлях?», «Що можу зробити для людей?», «В чому та цінність життя?», «Що загрожує людству?», «Що я можу зробити для його порятунку?». На ці та багато інших питань я знайшла відповіді, спілкуючись з учасниками Х Всеукраїнської філософської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід».