< >

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР КЕРІВНИКІВ ПОШУКОВО-ЕКСПЕДИЦІЙНИХ ЗАГОНІВ

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР КЕРІВНИКІВ ПОШУКОВО-ЕКСПЕДИЦІЙНИХ ЗАГОНІВ

29 березня 2016 року обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді провів обласний семінар керівників пошуково-експедиційних загонів на тему: «Удосконалення форм і методів патріотичного виховання школярів через призму їх участі у Всеукраїнських, обласних туристсько-краєзнавчих експедиціях та акціях». В семінарі взяли участь 28 педагогів від навчальних та позашкільних закладів освіти з 8 районів та 4 міст області.

Відкрив семінар, привітав  його учасників та виступив з темою «Краєзнавчі дослідження як чинник національного виховання»  М. Ю. Косило, директор облдержцентру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Ідею національного виховання з позиції і концепції 4 рівнів духовного розвитку людини презентував В. О. Сабадуха, кандидат філософських наук, доцент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.  Завідувач Калуської філії ОДЦТКУМ, О. І. П’єх ознайомила присутніх з технологією національно-патріотичного виховання особистості.

Про етапи і методику написання робіт на Всеукраїнську краєзнавчу експедицію «Моя Батьківщина - Україна» слухачам семінару розповіла М. В. Паранюк, завідувач Богородчанської філії ОДЦТКУМ. З особливостями проведеннями та вимогами Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію з активним способом пересування присутніх ознайомив Ю. М. Ласитчук, керівник гуртків Косівської філії ОДЦТКУМ.

Методистом центру, Т. Д. Мосійчук були підведені підсумки участі пошукових загонів навчальних закладів освіти області у Всеукраїнських, обласних  туристсько-краєзнавчих експедиціях та акціях.

Учасники семінару продовжили свою роботу в унікальному «Музеї родинних професій». Його засновник і директор – Р. М. Фабрика, Заслужений журналіст України, провів захоплюючу екскурсію по експозиційних розділах, розповів про ідею створення музею та поділився планами на майбутнє.

Присутні педагоги на семінарі обмінялися досвідом пошуково-дослідницької роботи, оглянули виставку краєзнавчої літератури із фондів бібліотеки центру, ознайомились з кращими пошуковими матеріалами експедиційних загонів області.