< >

Засідання Комітету з Державної премії України в галузі освіти

25.10.2010 р. відбулося перше засідання Комітету з Державної премії України в галузі освіти під головуванням Дмитра Табачника

Указ Президента України Віктора Януковича від 30 вересня N 929/2010 "Про Державну премію України в галузі освіти" без перебільшення є надзвичайно важливим для освітян, які чекали на таке рішення більше п'яти років. Відкриваючи засідання, голова Комітету з Державної премії України в галузі освіти, Міністр освіти і науки Дмитро Табачник привітав усіх присутніх з тим, що Указом Президента України Віктора Януковича удостоєні високої честі бути членами першого складу Комітету.

"Формуючи цей склад Комітету, і Міністерство освіти і науки, і Національна академія педагогічних наук прагнули, щоб до складу Комітету увійшло найширше коло, що представляє українську громадськість. До його складу увійшли не лише академіки, а й люди, які репрезентують усі ланки освіти - від початкової освіти, до вищої", - зазначив Міністр."Найголовнішим завданням першого складу Комітету з Державної премії України в галузі освіти, є підняття рівня конкурсних робіт, які мають бути кращі з кращих. Для цього необхідно розгорнути широку дискусію, заохочувати колег до участі і забезпечити абсолютну відкритість та транспарентність конкурсних робіт", - підкреслив Д. Табачник.

Також, у ході засідання заслухано інформацію Дмитра Табачника щодо основних положень Указу Президента, завдань Комітету та подальшу організацію його роботи.

Державна премія України в галузі освіти, буде присуджуватися щорічно громадянам України за видатні досягнення в галузі освіти за такими номінаціями:

дошкільна і позашкільна освіта;

загальна середня освіта;

професійно-технічна освіта;

вища освіта;

наукові досягнення в галузі освіти.

Висування кандидатів (колективів) проводиться до 1 листопада року, що передує року, в якому присуджується Державна премія, Національною академією наук України, Національною академією педагогічних наук України, всеукраїнськими громадськими організаціями, статутна діяльність яких пов'язана з галуззю освіти, Міністерством освіти і науки України, міністерством освіти і науки АРК, головними управліннями освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, вищими навчальними закладами, які за результатами висування вносять Комітету відповідні подання разом із документами та матеріалами про кандидатів.

Подання про висування кандидатів, у якому зазначається номінація, разом із документами та матеріалами щодо кандидатів приймаються Комітетом щорічно до 1 березня, а для інформування громадськості про висунутих на здобуття Державної премії, громадського обговорення видатних досягнень кандидатів Комітет забезпечуватиме публікацію щорічно до 1 квітня в газеті та інших друкованих ЗМІ відповідної інформації.

Як зазначалося у ході засідання, результати громадського обговорення, зауваження та пропозиції щодо кандидатів надсилатимуться Комітету щорічно до 1 липня; а до 15 вересня, шляхом таємного голосування Комітет приймає рішення про номінантів та вносить на розгляд Президентові України. Указ Президента України про присудження Державної премії оприлюднюється у засобах масової інформації до 1 жовтня поточного року.

Також відбулося обговорення описів та зразків Диплома та Почесного знака лауреата Державної премії. За словами Дмитра Табачника, проведено велику роботу щодо їх розробки, залучалися спеціалісти Адміністрацій Президента України, Національної академії педагогічних наук України, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені М. Бойчука тощо.

Далі, шляхом голосування, затверджено голів та заступників голів спеціалізованих секцій та окреслено подальший план роботи Комітету.