< >

Обласна краєзнавчо-етнографічна конференція учнівської молоді «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть»

Обласна   краєзнавчо-етнографічна конференція учнівської молоді «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть»

З 21 по 23  жовтня 2017 року в Косові облдержцентром туризму і краєзнавства учнівської молоді проведена  обласна  краєзнавчо-етнографічна конференція учнівської молоді «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть», участь в якій взяли 36 учасників з 7 районів,  2- міст обласного підпорядкування та двох ОТГ. 

На відкритті учасників привітали методист  обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Вороневич Д.П., методист відділу освіти Косівської райдержадміністрації, Заслужений вчитель України, Григорук А.Г., виконуючий обов’язки завідувача відділення «Гуцульщина» науково-досвідного інституту українознавства, кандидат фізико-математичних наук Зеленчук І.М.,  доцент Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва  Львівської національної академії мистецтв Приймак Й.Д.

Програма конференції була насиченою і багатогранною. На пленарному засіданні перед учасниками конференції виступили Струтинська Р.А. – директор Косівского музею народної творчості ім.. М. Струтинського, керівники дитячих творчих об’єднань краєзнавчого спрямування ОДЦТКУМ – Чобан Р.Д., Гаврищук В.І., Ковалюк Р.М.

Всі учасники презентували  свої пошуково-дослідницькі роботи у трьох секціях:

1.Визначні вчені - етнографи - дослідники рідного краю.

2. Народні ремесла,  художні промисли.

3. Фольклор, звичаї та обряди.

У виступах юних дослідників на секціях розкрито  традиції свят і обрядів, побутової культури українців; звучали теми про народні ремесла та промисли, народну творчість, медицину і педагогіку, ігри та забави, розкривалися самобутні портрети майстрів народної творчості.

Для  учасників конференції були організовані  та проведені екскурсії до майстерні Іванни Козак-Ділети, де  ознайомилися з особливістю косівської кераміки. Побували в с. Яворів – центрі народних промислів Гуцульщини де побачили як виготовляються ліжники. Ознайомилися з особливістю будівництва «хати-гражди». В сімейній бібліотеці родини Лосюків відбулася зустріч з заслуженим вчителем України, народним вчителем, членом-кореспондентом НАПН України, кандидатом педагогічних наук Петром Васильовичем  Лосюком .

Завершилась конференція урочистим закриттям та нагородженням переможців.

22831280_368816736894043_815451337_o

22812701_368817046894012_235631435_o