< >

5-ий Чемпіонат України серед юнаків з водного туризму

5-ий Чемпіонат України серед юнаків з водного туризму

З метою формування громадянської позиції, визначення найсильніших туристсько-спортивних команд серед юнаків, популяризації і пропаганди водного туризму серед учнівської молоді, підвищення туристської майстерності учасників та безпеки походів, поширення кращого досвіду організації та проведення масових заходів з учнями, відпочинку і оздоровлення школярів в смт. Верховина Івано-Франківської області з 12 по 16 вересня 2018 року відбувся 5-ий Чемпіонат України серед юнаків з водного туризму.

                   Відповідальними за організацію та проведенняЧемпіонату України були Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА, Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Верховинська РДА, відділ освіти Верховинської РДА.

         У змаганнях взяли участь  14 команд  (орієнтовно 150 учасників) з областей України та міста Києва.

          На урочистому відкритті Чемпіонату України до учасників з вітальними словами звернулися: Неділько Віктор Сергійович – директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Сташків Андрій Борисович  – заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА, Косило Михайло Юрійович – директор Івано-Франківського обласного  державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Лютий Олег Валерійович – голова Верховинської РДА.

         Програмою проведення Чемпіонату були передбачені змагання на трьох різних дистанціях 3 класу: «Слалом», «Спринт» та «Рятувальні роботи».  

Головну суддівську колегію очолював головний суддя змагань - суддя першої категорії,  П’єх Орест Мирославович.

 Результати змагань були наступні:

«Слалом»

-         І місце – команда Харківської області

-         ІІ місце – команда Луганської області

-         ІІІ місце – команда Житомирської області.

«Рятувальні роботи»

-         І місце – команда Івано-Франківської області

-         ІІ місце – команда «Новоселиця-СПРУТ» Чернівецької області

-         ІІІ місце – команда Харківської області

«Спринт»

-         І місце – команда «Новоселиця-СПРУТ» Чернівецької області

-         ІІ місце – команда Житомирської області

-         ІІІ місце – команда Тернопільської області.

В загальнокомандному заліку результати були такі:

-         І місце – команда «Новоселиця-СПРУТ» Чернівецької області

-         ІІ місце – команда Харківської області

-         ІІІ місце – команда Київської області.

 Здобутком збірної команди школярів Івано-Франківської області окрім першого місця на дистанції «Рятувальні роботи» стало ще і третє місце в класі суден К-4 на дистанції «Спринт». В загальнокомандному заліку Івано-Франківщина, при рівності набраних залікових балів, поступилась Київській області лише через нижче місце на дистанції «Слалом».