< >

ОБЛАСНА КРАЄЗНАВЧО-ЕТНОГРАФІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «ЛИШ ТЕ В НАРОДІ БУДЕ ЖИТИ, ЩО СЕРЦЕ СЕРЦЮ ПЕРЕДАСТЬ»

ОБЛАСНА КРАЄЗНАВЧО-ЕТНОГРАФІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «ЛИШ ТЕ В НАРОДІ БУДЕ ЖИТИ, ЩО СЕРЦЕ СЕРЦЮ ПЕРЕДАСТЬ»

З 23 по 25  листопада 2018 року в м. Косові облдержцентром туризму і краєзнавства учнівської молоді проведена  обласна краєзнавчо-етнографічна конференція учнівської молоді «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть», участь в якій взяли 54 учасників з Івано-Франківської області. 

На відкритті учасників привітав директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді заслужений працівник освіти України, доктор філософії Косило Михайло Юрійович,  благословив учасників конференції митрофорний протоієрей Юрій Грабовецький - настоятель церкви Вознесіння Господнього села Стецева.  З вітальним словом виступили запрошені гості: Козьменчук Володимир Ярославович – начальник  відділу освіти Косівської районної державної адміністрації, Григорук Аделя Григорівна   методист відділу освіти Косівської райдержадміністрації, Заслужений вчитель України, Лосюк Петро Васильович – член-кореспондент Національної академії наук України, кандидат педагогічних наук, Заслужений вчитель України та Народний учитель України,,  Приймак Йосиф Дмитрович доцент Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва  Львівської національної академії мистецтв, Вікторія Яремин - завідувач Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини

Програма конференції була насиченою і багатогранною. На пленарному засіданні перед учасниками конференції виступили Струтинська Р.А. – директор Косівского музею народної творчості ім.. М. Струтинського.

Перед початком секційної роботи учасники конференції вшанували пам'ять жертв Голодомоу.

Всі учасники презентували  свої пошуково-дослідницькі роботи у трьох секціях:

1.Визначні вчені - етнографи - дослідники рідного краю.

2. Народні ремесла,  художні промисли.

3. Фольклор, звичаї та обряди.

У виступах юних дослідників на секціях розкрито  традиції свят і обрядів, побутової культури українців; звучали теми про народні ремесла та промисли, народну творчість, медицину і педагогіку, ігри та забави, розкривалися самобутні портрети майстрів народної творчості.

Для  учасників конференції були організовані  та проведені екскурсії до Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини.. Побували в Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв та в меморіальному музеї І.Пилипейка.

Завершилась конференція урочистим закриттям та нагородженням переможців.

DSCN5955_1

ІІІ обл конфренція