< >

Обласний семінар керівників туристсько-краєзнавчих гуртків

Обласний семінар керівників туристсько-краєзнавчих гуртків

20 березня 2019  року в Івано-Франківську на базі облдержцентру туризму і краєзнавства учнівської молоді  проведено обласний семінар керівників гуртків «Пошуково-дослідницька діяльність в дитячих творчих об’єднаннях туристсько-краєзнавчого напряму як складова національно-патріотичного виховання учнівської молоді».

         В семінарі взяли участь 29 педагогів, які очолюють дитячі творчі об’єднання туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів позашкільної освіти.

         Відкрив семінар та поділився досвідом з вдосконалення змісту, форм і методів національно-патріотичного виховання молоді засобами туризму і краєзнавства директор ОДЦТКУМ, Заслужений працівник освіти України Михайло Косило.

         Про стан та перспективи розвитку позашкільної освіти в контексті нової української школи наголосила у своєму виступі начальник відділу позашкільної освіти та роботи з інтернатними закладами департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Ірина Опалко

         Кандидат філософських наук Володимир Сабадуха у своїй розповіді окреслив українську національну ідею в контексті особистісно-орієнтованого буття.

Про організації та проведення гурткових занять за пластовою методикою розповів директор Івано-Франківського обласного дитячо-юнацького пластового центру Степан Корчинський.

Діяльність туристсько-краєзнавчих гуртків та проведення ґрунтовної пошукової роботи не можлива без співпраці з музеями та роботою з бібліотечними фондами. З  інтерактивними технологіями у бібліотечній справі ознайомила семінаристів заступник директора обласної універсальної бібліотеки ім. І. Франка – Галина Горбань, а Оксана Романів , заступник директора музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери, розповіла про створення та діяльність музеїв.

Багато конкретних пропозицій щодо підготовки та написання дослідницько-пошукових робіт за завданнями обласних та Всеукраїнських експедицій та конкурсів подала керівник гуртка ОДЦТКУМ, вчитель Української гімназії № 1 Ольга Яремко.

         Про роль краєзнавчих, військово-патріотичних та спортивно-туристських заходів як важливої складової освітнього процесу та набутті вихованцями необхідних компетентностей наголосили у своїх виступах педагогічні працівники ОДЦТКУМ Дмитро Вороневич – методист центру та Степан Шпарик – завідувач відділу.

Марія Кедик, завідувач відділу ОДЦТКУМ  запропонувала розроблені екскурсійні програми для рекреаційно-туристичної діяльності з учнівською та студентською молоддю на дитячих турбазах облдержцентру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

         Про методику організації освітнього процесу в дитячих творчих об’єднаннях та програмне забезпечення учасникам семінару доповіла завідувач відділу навчально-педагогічної роботи ОДЦТКУМ Галина Маловічко

Присутні педагоги на семінарі обмінялися досвідом пошуково-дослідницької діяльності та організації роботи дитячих творчих об’єднань, оглянули виставку краєзнавчої літератури із фондів обласної універсальної бібліотеки ім. І. Франка

20190320_103249_1

20190320_114441_1