< >

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР КЕРІВНИКІВ ПОШУКОВО-ЕКСПЕДИЦІЙНИХ ЗАГОНІВ

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР КЕРІВНИКІВ ПОШУКОВО-ЕКСПЕДИЦІЙНИХ ЗАГОНІВ

 

12 березня 2020 року обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді провів обласний семінар керівників пошуково-експедиційних загонів на тему: «Роль і місце краєзнавчо-пошукової діяльності в формуванні національно-патріотичних почуттів у молоді». В семінарі взяли участь 20 педагогів від навчальних та позашкільних закладів освіти з 10 районів, 4 міст та 5 об'єднаних територіальних громад області.

Відкрив семінар,  привітав  його учасників та виступив з темою «Актуальні питання краєзнавчих досліджень у контексті нової української школи» М. Ю. Косило, доктор філософії, Заслужений працівник освіти України, директор облдержцентру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Про напрями історико-краєзнавчої, пошуково-дослідницької роботи в закладах вищої освіти та перенесення досвіду праці у заклади позашкільної та загальної середньої освіти» розповів А.Королько кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ДВНЗ «Прикарпатського національного університету імені Василя  Стефаника».

  Г.  Гуменюк кандидат педагогічних наук, доцент кафедри туризмознавства і краєзнавства ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» ознайомила присутніх  з  формами і методами формування національно-патріотичної свідомості школярів засобами туристсько-краєзнавчої роботи; про археологічні колекції музеїв  як першоджерела вивчення історії рідного краю розповіла  М. Вуянко завідувач відділу археології Івано-Франківського краєзнавчого музею . 

Н. Руско доктор філософії, викладач Калуського коледжу економіки, права та інформаційних технологій, керівник гуртка Калуської філії ОДЦТКУМ та Т. Штень керівник гуртка «Етнографічне краєзнавство»  Долинської філії ОДЦТКУМ поділилися досвідом написання пошукових робіт з гуртківцями.

Методистом центру, Д.П. Вороневичем були підведені підсумки участі пошукових загонів навчальних закладів освіти області у Всеукраїнських, обласних  туристсько-краєзнавчих експедиціях та акціях.

Присутні педагоги на семінарі обмінялися досвідом пошуково-дослідницької роботи, оглянули виставку краєзнавчої літератури із фондів бібліотеки центру.     

 

IMG-0d88b52944f945ef61fb95d812ef9705-V

IMG-41c3c01e691008a857610dd75ddc3b87-V

IMG-dec0b879a106810ec51dd90007c2d57d-V