Обласний семінар керівників гуртків та туристських організаторів шкіл «Організація та проведення походів, екскурсій та експедицій з учнівською молоддю – важливий засіб вивчення рідного краю, національно-патріотичного виховання та фізичного загартування»
27 жовтня 2020 року в режимі онлайн Івано-Франківським облдержцентром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено обласний семінар керівників гуртків та туристських організаторів шкіл «Організація та проведення походів, екскурсій та експедицій з учнівською молоддю – важливий засіб вивчення рідного краю, національно-патріотичного виховання та фізичного загартування», в якому взяли участь 95 педагогів з міст, районів, об’єднаних територіальних громад області.
Відкрив семінар та розповів про стан та перспективи позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів, а також окреслив питання позашкільної освіти в Україні, директор ОДЦТКУМ, Заслужений працівник освіти України, доктор філософії Михайло Косило.
Методист лабораторії національного виховання ОІППО Оксана Марковецька надала методичні рекомендації щодо підготовки робіт на Всеукраїнський конкурс педагогічної майстерності «Джерело творчості».
Про нормативно-методичне забезпечення позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого і військово-патріотичного напрямів та роботу дитячих творчих об’єднань в умовах карантину розповіла Галина Маловічко, заступник директора з навчальної роботи ОДЦТКУМ.
Сучасні підходи до організації пошуково-дослідницької роботи в закладах освіти та свій досвід в краєзнавчій роботі окреслила Ольга П’єх, завідувач Калуської філії ОДЦТКУМ, а Степан Шпарик, заступник директора ОДЦТКУМ та Михайло Мороз, завідувач Долинської філії центру у своїх доповідях наголосили на проведенні спортивно-туристських заходів з учнівською молоддю та безпеку під час їх проведення.
Про важливість національного та військово-патріотичного виховання молодого покоління, використання ефективних форм і засобів в освітній діяльності наголосив методист центру Дмитро Вороневич.
Важливість музейної педагогіки у вихованні та навчанні дітей, майстерність екскурсовода, методика організації та проведення екскурсій прозвучали у виступах Юрія Срайчука, директора історико-краєзнавчого музею Олекси Довбуша та наукового співробітника Карпатського національного природного парку Люби Косило.
Під час підведення підсумків семінару обговорили питання щодо подальшого удосконалення змісту, форм та засобів організації позашкільної роботи.