< >

Віхи історії

 1940  р. - утворена Станіславська обласна дитяча екскурсійно-туристська станція.

1953 р. - відновлена робота Станіславської обласної дитячої екскурсійно-туристської станції

1954 р. - перший обласний зліт юних туристів в м. Станіслав.

1957 р. - перші обласні змагання юних туристів-краєзнавців. На даний час проведено 53 обласних змагань.

1961 р. - відкрито обласний туристський табір в смт. Ворохті.

1964 р. - створено обласну дитячу маршрутно-кваліфікаційну комісію.

1967 р. - в смт. Ворохті проведено X найбільш масовий зліт-змагання юних туристів - 3500 учасників.

1968 р. - перше масове сходження 1450 школярів та педагогів області на найвищу вершину Українських Карпат - гору Говерлу.

1969 р. - перші обласні змагання з туризму працівників освіти.

1976 р. - команди області зайняли призові місця на XV республіканських та II всесоюзних змаганнях.

1977 р. - перший обласний зліт юних геологів в м. Івано-Франківську.

1978 р. - в Річківській ЗОШ І-III ст. Косівського р-ну відкрито перший в області туристський клуб "Горизонт".

1979 р. - проведено обласний зліт представників найкращих експедиційних загонів, найбільш масовий за чисельністю - 520 чоловік.

1980 р. - уперше спільно з Інститутом удосконалення вчителів проведено курси інструкторів шкільного туризму.

1986 р. - уперше вихованці центру побували в міжнародному оздоровчому таборі "Океан" м. Владивостока.

1987 р. - XXX обласні змагання юних туристів в с. Бубнищі Долинського р-ну, вперше проведено показові виступи з різних видів туризму.

1988 р. - уперше проведено навчальні семінари з підготовки туристських кадрів з походами Кавказом, Західними та Східними Саянами.

1989 р. - уперше проведено турнір туристських команд шкіл та проф-техучилищ області з кросу-походу на приз В. М. Гуцуляка.

1991 р. - утворено Коломийську станцію юних туристів.

1991 р. - оголошена обласна туристсько-краєзнавча експедиція учнівської молоді "Люби і знай свій рідний край".

1992 р. - в області стартувала Всеукраїнська експедиція "Краса і біль України".

1993 р. - проведено першу обласну краєзнавчу конференцію учнівської молоді "До оберегів відродження", І турнір зі спортивного орієнтування серед учнівських команд області. Вперше проведено особисто-командну першість з техніки пішохідного туризму серед учнівської молоді області, відкрито Кутську дитячу туристичну базу "Черемош".

1994 р. - видано перший номер інформаційно-методичного вісника "Мандрівник".

1995 р. - уперше розпочав роботу туристсько-оздоровчий табір "Карпати", команда області стала призером Всеукраїнських змагань з техніки лижного туризму, утворено Косівську філію ОДЦТКУМ.

1996 р. - уперше в смт. Ворохті на турбазі "Говерла" розпочав свою роботу оздоровчий табір активістів туристсько-краєзнавчої роботи.

1997 р. - уперше спільно з інспекцією екологічної безпеки по Івано-Франківській області, товариством охорони природи проведено екологічну експедицію Дністром.

1998 р. - XX обласний зліт юних геологів в м. Яремчі. XI обласні змагання юних туристів в с. Вістова. Створено школу провідників-краєзнавців; створено сторінку центру в Інтернеті.

1999 р. - гуртківці ОДЦТКУМ стали призерами III Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців. На базі ОДЦТКУМ проведено Всеукраїнський семінар директорів Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів.

1999 р. - утворено інформаційно-видавничий центр при ОДЦТКУМ.

2000 р. - проведено перші обласні змагання з техніки лижного туризму, утворено Калуську філію ОДЦТКУМ.

2001 р. - гуртківці Калуської філії ОДЦТКУМ стали переможцями відкритої першості Міністерства освіти і науки України зі спортивного орієнтування серед команд позашкільних закладів освіти.

2002 р. - утворено Галицьку та Долинську філії ОДЦТКУМ; І обласні змагання зі спортивного туризму "Пам'яті ветеранів туризму" в смт. Вигода Долинського району; І чемпіонат області зі спортивною туризму в закритому приміщенні; утворено спортивно-оздоровчий туристичний центр міжнародного співробітництва дітей та юнацтва при ОДЦТКУМ.

2003 р. - спільно з обласною організацією Всеукраїнської спілки краєзнавців видано перший номер науково-методичного альманаху "Краєзнавець Прикарпаття"; утворено Верховинську та Городенківську філії, оголошено обласну експедицію "Голос історії - голос майбутнього"; вихованці гуртків Косівської та Калуської філій ОДЦТКУМ стали переможцями ІІ Всеукраїнського туру історико-географічної експедиції "Сто чудес України" та туристсько-краєзнавчої експедиції "Краса і біль України" відповідно.

2004 р. - започатковано проведення обласних змагань з техніки пішохідного туризму "Срібний карабін" серед команд гуртківців позашкільних навчальних закладів; вихованці гуртків Долинської, Калуської та Косівської філій центру стали переможцями ІІ Всеукраїнського туру історико-географічної експедиції "Сто чудес України".

2005 р. - вихованці гуртків Калуської та Косівської філій центру стали переможцями ІІ Всеукраїнського туру історико-географічної експедиції "Сто чудес України"; вихованці Калуської філії центру стали переможцями туристсько-краєзнавчої експедиції "Краса і біль України".

2006 р. - команда області посіла ІІ місце на Чемпіонаті України з техніки лижного туризму; вихованці Калуської філії центру стали переможцями туристсько-краєзнавчої експедиції "Краса і біль України".

2007 р. - команда області посіла І місце на Чемпіонаті України з техніки лижного туризму; гуртківці Калуської філії стали переможцями ІІІ туру Всеукраїнської історико-географічної експедиції "Історія міст і сіл України"; команда області виграла Кубок України з велотуризму; командою області було здійснено похід ІV категорії складності на Приполярний Урал, звіт про даний похід зайняв І місце на Чемпіонаті України з туристсько-спортивних походів; ОІППО вивчено та узагальнено педагогічний досвід Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді з питання "Створення умов для творчого розвитку особистості школярів засобами туристсько-краєзнавчої роботи в позашкільному навчальному закладі".

2008 р. -Керівники гуртків та вихованці центру були залучені до складу збірних команд області зі спортивного туризму та приймали участь в ряді наступних змагань:

-        у Чемпіонаті України з лижного туризму брали участь дві наші команди і в комплексному заліку посіли І та ІІ місця відповідно;

-        Кубку України з водного туризму «Карпатські ралі»;

-        у Чемпіонаті України з водного туризму;

-        у Чемпіонаті України з гірського туризму;

-        у Очному Чемпіонаті України з спортивних туристських походів, в підсумку наша команда стала бронзовим призером.

2009 р. - Керівники гуртків та вихованці центру були залучені до складу збірних команд області зі спортивного туризму та приймали участь в ряді наступних змагань:

-        у Чемпіонаті України з лижного туризму брали участь дві наші команди і в комплексному заліку одна команда зайняла ІІ місце;

-        Кубку України з водного туризму «Карпатські ралі»;

-        у Чемпіонаті України з водного туризму;

-        у Чемпіонаті України з гірського туризму;

-        у Очному Чемпіонаті України з спортивних туристських походів брали участь дві команди від області, одна з них стала срібним призером Чемпіонату.

2010 р. - Команди гуртківців Івано-Франківського ОДЦТКУМ  у другому етапі Чемпіонату України зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді стали переможцями:

-        команда Косівського району за зайняте І місце серед походів ІІ категорії складності (керівник команди – Ласитчук Юрій Михайлович);

-        команда Богородчанського району за зайняте ІІІ місце серед походів І категорії складності (керівник команди – Ксиличак Михайло Васильович);

-        команда Долинського району за зайняте ІІ місце серед походів ІІІ ступені складності (керівник команди – Ільницький Михайло Михайлович ).

     Гуртківці центру протягом 2010 року брали участь ряді Всеукраїнських заходів, а саме:

-        Чемпіонат України з лижного туризму серед юніорів. Команд посіла  третє місце на дистанції «Лижний Маршрут». Керівник – Вацик Богдан Дмитрович.

-        відкритому Кубку Хмельницької області «Каманецькі скелі». Керівник команди – Гатич Іван Дмитрович.

-        у XXІX Всеукраїнських змаганнях «Чемпіонат України серед юніорів з пішохідного туризму». Керівник команди – Гатич Іван Дмитрович.

-        у Чемпіонаті України серед юніорів з водного туризму та І Чемпіонаті України серед студентів з водного туризму. Керівники команд: П’єх Орест Мирославович та Лесюк Роман Дмитрович.

За сприяння федерації спортивного туризму області керівники гуртків та вихованці центру були залучені до складу збірних команд області зі спортивного туризму та приймали участь в ряді наступних змагань:

-        Чемпіонат України з лижного туризму. Команда була  бронзовими призером на дистанції «Лижний маршрут»;

-        Кубку України з водного туризму «Карпатські ралі»;   

-        Чемпіонаті України з водного туризму «Черемош 2010»;

-     Очному Чемпіонаті України зі спортивних туристських походів. Команди області посіли ІІ-ге та ІІІ-тє місце, із 14 учасників команд 8 підтвердили розряд кандидат в майстри спорту, а 6 учасників виконали вищезгаданий розряд.

 

2011 р. -Команди гуртківців Івано-Франківського ОДЦТКУМ  у другому етапі Чемпіонату України зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді стали призерами:

-        команда Косівської філії ОДЦТКУМ за зайняте ІІІ місце серед походів ІІІ категорії складності (керівник команди – Рудник Роман Михайлович);

-        команда «Ірбіс» Серафинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Гроденківської районної ради за зайняте ІІ місце серед походів І категорії складності (керівник команди – Симків Богдан Володимирович);

     Гуртківці центру протягом 2011 року брали участь ряді Всеукраїнських заходів, а саме:

-        Кубку України з лижного туризму серед юніорів. Збірна команда області в комплексному заліку посіла  перше місце. Керівник – Вацик Богдан Дмитрович.

-        відкритому Чемпіонаті Закарпатської області «Відкриття туристського сезону - 2011», де в загальнокомандному заліку стали срібними призерами. Керівник команди – Гатич Іван Дмитрович.

-        у Всеукраїнських змаганнях «Чемпіонат України серед юніорів з пішохідного туризму».

-        у Чемпіонаті України серед юніорів з велосипедного туризму.

-        відкритому Чемпіонаті Закарпатської області «Осінні старти - 2011». На дистанції «Крос-похід» наша команда посіла ІІІ-тє місце.

За сприяння федерації спортивного туризму області керівники гуртків та вихованці центру були залучені до складу збірних команд області зі спортивного туризму та приймали участь в ряді наступних змагань:

-        Кубку України з лижного туризму. Команда була  срібним призером на дистанції «Лижний маршрут»;

-        Чемпіонаті України з лижного туризму. Команда на дистанції «Рятувальні робити» посіла друге місце, була бронзовими призером на дистанціях «Лижний маршрут» та «Смуга перешкод». В комплексному заліку спортсмени-туристи з Івано-Франківської області стали бронзовими призерами.

-        Кубку України з водного туризму «Карпатські ралі»;   

-        Чемпіонаті України з водного туризму «Черемош 2011»;

-        Чемпіонаті України з пішохідного туризму;

-        Чемпіонаті України з велосипедного туризму. Команда Івано-Франківської області посівши І-ше місце стала чемпіоном України з велосипедного туризму.

-     Очному Чемпіонаті України зі спортивних туристських походів. Команди області посіли І-ше та ІІІ-тє місця, із 12 учасників команд 5 підтвердили розряд кандидат в майстри спорту, а 7 учасників виконали вищезгаданий розряд.

 

2012 р. - Команди гуртківців Івано-Франківського ОДЦТКУМ  у другому етапі Чемпіонату України зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді стали призерами:

-        команда Косівської філії ОДЦТКУМ зайняла І місце серед походів ІІІ категорії складності з пішохідного туризму (керівник команди – Рудник Роман Михайлович);

-        команда Долинської філії ОДЦТКУМ зайняла І місце серед походів ІІІ ступеня складності з пішохідного туризму (керівник команди – Мороз Ростислав Михайлович);

-        команда Старогвіздецької ЗОШ І-ІІст. Коломийської районної ради зайняла ІІ місце серед походів І категорії складності з велосипедного туризму            (керівник команди – Кисилиця Василь Степанович)  

-     команда Серафинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Гроденківської районної ради зайняла ІІІ місце серед походів ІІІ ступеня складності з водного туризму(керівник команди – Симків Богдан Володимирович);

-        команда Богородчанської ЗОШ І-ІІІст. №1 Богородчанської районної ради зайняла ІІІ місце серед походів І категорії складності з пішохідного туризму (керівник команди – Гатич Іван Дмитрович)

Збірна команда гуртківці центру у 2012 року брали участь у:

-        Чемпіонаті України з лижного туризму серед юніорів. Збірна команда області в комплексному заліку посіла  перше місце.

-        у Всеукраїнських змаганнях «Чемпіонат України серед юніорів з пішохідного туризму».

За сприяння федерації спортивного туризму області керівники гуртків та вихованці центру були залучені до складу збірних команд області зі спортивного туризму та приймали участь в ряді наступних змагань:

-        Кубку України з лижного туризму. Туристи-лижники змагалися на дистанціях Vкласу. За результатами у комплексному заліку на Кубку України з лижного туризму ІІІ-тє місце зайняла команда Івано-Франківської області. 

-        Чемпіонаті України з лижного туризму. В даному масовому туристсько-спортивному заході  Прикарпаття було представлене двома командами. Змагання проходили на трьох дистанціях «Смуга перешкод», «Лижний маршрут» та «Рятувальні роботи» які відповідають п’ятому класу складності та дають змогу виконати норматив «Майстер спорту України». В комплексному заліку спортсмени-туристи з Івано-Франківської області стали срібними та бронзовими призерами.

-        Кубку України з водного туризму «Карпатські ралі»;   

-        Чемпіонаті України з водного туризму «Черемош 2012»;

-        Кубку України серед працівників освіти і науки з техніки спортивного туризму. Педагоги-туристи змагались на дистанціях третього та четвертого класу з пішохідного, водного та велосипедного туризму.

-     Очному Чемпіонаті України зі спортивних туристських походів. Івано-Франківська область була представлена двома командами, які в підсумку посіли І-ше та ІІІ-тє місця, із 13 учасників команд 7 підтвердили розряд «Кандидат в майстри спорту України», а 6 учасників виконали вищезгаданий розряд.